logo

Hizmetlerimize Göz Atın

Peyzaj Uygulamarı konusunda tam profesyonel vermiş olduğumuz hizmetler hakkında sormak istediğiniz sorular olması halinde direk bizi arayabilir ya da mail atabilirsiniz.
Lütfen Devam Edin

Peyzaj Uygulama

Peyzaj; bir noktadan bakıldığında görüş çerçevesi içine girebilen doğal ve kültürel varlıkların birarada meydana getirdikleri görünüştür.

Tasarımla birlikte öncelikli olarak bilimsel veriler doğrultusunda ekolojik, doğal, sosyal, kültürel, çevresel, ekonomik, teknolojik, iklimsel, arazi yapısına göre, yakın çevre ilişkileri, bitkisel, coğrafik, yenilikçi, sürdürülebilir, sorunlar ve olanaklar tespiti sonucu, doğal, tarihi ve kültürel değerleri koruyarak yasal çerçeveler ışığında insan-flora-fauna ilişkisini ön planda tutarak ihtiyaçlar ve gereksinimler gözetilmelidir.

Projelendirme

Proje; bir probleme çözüm bulma ya da beliren bir fırsatı değerlendirmeye yönelik, bir ekibin, başlangıcı ve bitişi belirli bir süre ve sınırlı bir finansman dahilinde, birtakım kaynaklar kullanarak, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi göz önünde bulundururken olası riskleri yönetmek şartıyla, tanımlanmış bir kapsama uygun amaç ve hedefler doğrultusunda özgün bir planı başlatma, yürütme, kontrol etme ve sonuca bağlama sürecidir.

Müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu firmamızda yapılacak tüm işler önceden AUTOCAD, 3D STUDIO MAX ve PHOTOSHOP programlarında projelendirilir ve düzenlemenin tüm görseli müşterilerimizin beğenisine sunularak uygulanır.

Uygulama Projeleri

Düzenlenecek alanla ilgili tüm ön etüd ve ön proje aşamaları tamamlandıktan sonra tüm detay projelerin ortaya konduğu kesin projelerdir.

Bitkisel Projeler

Düzenlenecek park yada bahçenin iklim özellikleri,toprak yapısı,topoğrafik yapısı analiz edildikten sonra alanda kullanılacak bitkilere yönelik yapılan projelendirilir.

Otomatik Sulama Projeleri

Bitkilerin ve çimin iklim şartlarına göre belli aralıklarla ve belli miktarda sulanmasını sağlamak amacıyla yapılan projelerdir.

Drenaj Projeleri

Düzenlenecek alanın taban suyu miktarı,yağış özellikleri ,toprak yapısı ve sulama durumu dikkate alınarak alandaki fazla suyun uzaklaştırılması amacıyla yapılan projelerdir.

Adınlatma Projeleri

Düzenlenecek alanın kullanıcılar tarafından 24 saat aktif kullanılabilmesi için gece aydınlatmaları amacıyla yapılan projelerdir. 

Aplikasyon Projeleri

Bahçe yada park düzenleme projesinin alana uygulanabilmesi için belli noktaların belirlendiği projeleridir.

Peyzaj Danışmanlığı

Site yada apartman bahçelerinin periyodik bakımlarının yapılması için uzman ziraat mühendisi ve peyzaj mimarlarımızla danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Yumuşak Peyzaj

Düzenlenecek alandaki toprak işleri,bitkilendirme ile ilgili düzenlemeleri kapsar.

Sert Peyzaj

Düzenlenecek alandakizemin kaplama, duvar, merdiven, spor tesisleri, çocuk oyun grupları zeminleri vb. düzenlemeleri kapsar.

Alt Yapı

Düzenlenecek alandaki drenaj sistemleri,aydınlatma sistemleri,otomatik sulama sistemleri gibi alt yapı düzenlemelerini kapsar.

Havuzlar

Düzenlenecek alanlardaki doğal yada formal görünümlü havuz yapımlarını kapsar.

Periyodik Bahçe Bakımları

Bakım ile ilgili her türlü talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Dış Mekan Bakımları

Düzenlemesi yapılmış park ve bahçelerin ilk günkü güzelliğini koruyabilmesi için yapılan;

  • Budama
  • Gübreleme
  • İlaçlama
  • Toprak Hazırlığı
  • Çimlendirme
  • Çiçeklendirme
  • Bitki dikimi ve diğer bahçe bakım işlerini kapsar